Co pod ogrodzenie zamiast podmurówki?

ogrodzenie z siatki z podmurowka

Czy jesteśmy skazani na podmurówkę betonową w naszym płocie? Niekoniecznie, lekkie ogrodzenia z siatek zgrzewanych lub lekkie ogrodzenia z paneli i siatek ślimakowych mogą stać wyłącznie na zabetonowanych słupkach. Na rynku dostępne są też podmurówki prefabrykowane, ale i one nie zawsze będą nam pasować. Tak więc staje przed nami pytanie: Jeśli nie podmurówka to co?

Co lepsze? Ogrodzenie z podmurówką, czy bez podmurówki?

W życiu każdego właściciela nie ogrodzonego terenu przychodzi taki czas, kiedy musi podjąć decyzję o budowie ogrodzenia. Mogą to być różnego rodzaju ogrodzenia z siatki, paneli, betonowe, murowane czy drewniane. W przypadku wyboru ogrodzeń z siatki jednym z pytań jakie się rodzą jest kwestia podmurówki. Nie ma wątpliwości, że podmurówkę dobrze będzie stosować w przypadku masywnych ogrodzeń. Będzie ona dodatkowo stabilizować konstrukcję. Warto też spojrzeć na ogrodzenia sąsiadów – jeśli wszyscy mają podmurówkę – warto też postawić podmurówkę w naszym ogrodzeniu aby zachować estetykę.

Kiedy podmurówka nie jest wymagana?

Mamy tutaj kilka podstawowych warunków do spełnienia:

  • Grunt jest stabilny i równy
  • Nie ma psów i innych zwierząt, które mogłyby się podkopać pod naszym ogrodzeniem.
  • Jeśli mamy do czynienia z ogrodzeniem tymczasowym, nie musimy dodatkowo stawiać podmurówki
  • Nie ma na sąsiednich działkach roślin, które mogłyby się rozrastać w niekontrolowany sposób wzdłuż ogrodzenia.

Drobne kamienie zamiast podmurówki

Czym zastąpić betonową podmurówkę, kosztowną i pracochłonną? Jak zabezpieczyć dolną część ogrodzenia przed roślinami, wilgocią i np. ryjącymi zwierzętami? Należy pod ogrodzeniem położyć agro włókninę i na nią położyć Żwir lub inne, drobne kamienie. To jest bardzo dobre rozwiązanie dla krótkich płotów.
Dzięki zastosowaniu tego sposobu nasze ogrodzenie będzie wyglądało schludnie i estetycznie. Możemy z powodzeniem dobrać odpowiednie kamienie, pasujące do naszego ogrodzenia.

Niestandardowe podmurówki betonowe prefabrykowanej

Na polskim rynku pojawiły się podmurówki betonowe z różnymi wzorami. Chodzi na przykład o wzór cegły, ale są również dostępne wzory kasetonu i łupka. Podsumowując – możemy wybrać spośród wielu wzorów i możemy podmurówkę dopasować do naszych oczekiwań. Wzór na niej będzie się uzupełniał z naszym ogrodem i ogrodzeniem.

Bloczki łupane ogrodzeniowe pod płoty kute

Tego typu wykończenie jest obecnie coraz bardziej popularne. Płot z użyciem tych bloczków łupanych będzie wyglądać nowocześnie i atrakcyjnie. Możesz zlecić wykonanie takiego ogrodzenia fachowcom wybierając jedynie pasujący i pożądany wzór bloczka.
Bloczki łupane są bardzo efektowne i zazwyczaj są stosowane razem z przęsłami kutymi, lub drewnianymi sztachetami. Raczej nie stosuje się ich razem ze zwykłymi panelami ogrodzeniowymi. Bloczki łupane to zdecydowanie bardzo efektowny sposób, ale jest to też sposób kosztowny i musimy być na niego przygotowani.

Stawiamy kostkę brukową pod płot

Jeśli będziemy używać kostki brukowej na nasz podjazd to warto od razu porozmawiać z wykonawcą jak wykonać płot. Może pod ogrodzenie położyć kostkę brukową? To rozwiązanie ma kilka zalet. Po pierwsze usztywnia ogrodzenie a po drugie uniemożliwia podkopanie się pod ogrodzenie.
Podsumowując poznaliśmy kilka alternatyw dla podmurówki betonowej, mam nadzieję, że artykuł rozwiał wątpliwości i okazał się pomocny.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

rsz 9158 ijmqmesnbifrrtxm

Naczynia dziecięce: nauka i zabawa w jednym

kreatywne podrozowanie jak wyrazac siebie poznajac swiat

Kreatywne podróżowanie – jak wyrażać siebie, poznając świat?