Chcesz mieć całkowicie darmowe konto bankowe?

Ciągłe opłaty bankowe są męczące, prawda? Do tego dorzućmy prowizje za przelewy internetowe, obsługę karty debetowej… Nic dziwnego, że instytucje finansowe są tak bogate. Ale część z nich ma w ofercie darmowe konto bankowe, pytanie tylko – które z nich jest najlepsze? Porozmawiajmy o tym przez chwilę.

Darmowa bankowości z haczykami

Konkurencja na rynku finansowym jest olbrzymia. Nawet w Polsce, gdzie mogłoby się wydawać, że trzy-cztery duże banki będą w stanie obsłużyć cały kraj. Nic takiego nie ma miejsca, w związku z czym walka o klienta trwa w najlepsze. Jak możemy sprawdzić chociażby na cleverprofit.pl, większość banków pozwala korzystać ze swoich usług za darmo, ale… No właśnie. Na każdym kroku czai się jakieś „ale”.

Rzecz w tym, że  za okrągłe zero złotych jest możliwe, jednak będzie to działać wyłącznie pod pewnymi warunkami. I tak na przykład Santander Bank Polska oferuje takie konto, lecz tylko dla ludzi poniżej 26 roku życia. Osoby starsze muszą się liczyć z opłatą. PKO BP natomiast ma usługę „konto za zero” i faktycznie jest to całkowicie darmowe konto osobiste. Może też mieć darmową obsługę płatności kartą lub Blikiem, ale tylko wtedy, jeśli wystąpi minimum 5 transakcji w miesiącu.

Podobnych ofert i obostrzeń jest bardzo wiele i to praktycznie w każdym banku. Posiadanie konta za darmo wiąże się zatem z dostosowaniem własnych preferencji do konkretnej oferty i regularnym przestrzeganiem tych obostrzeń w celu uniknięcia opłat. Jeśli ktoś ma do tego cierpliwość i ochotę, może faktycznie mieć 100% bezpłatne konto bankowe i tym samym osiągnąć pewną korzyść. To jednak nie wszystko.

Prezenty za korzystanie bankowości internetowej

Niektóre banki dosłownie płacą za otwarcie konta. I tak na przykład mBank jest gotów dać za to aż 450 zł plus 8% oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym. Bank Pekao ma podobną ofertę, lecz o ponad połowę niższa jest tam premia. To są oczywiście promocje aktualne na październik 2022. Mogą się one zmieniać w czasie i ulegać modyfikacjom to w jedną, to w drugą stronę. Dlatego, jeśli komuś zależy na prezencie i dostępie do darmowego konta bankowego zarazem, niech dokładnie sprawdzi najbardziej bieżące zestawienie ofert, które jest dostępne na stronie cleverprofit.pl.

Wspomniany serwis to doskonały ranking darmowych kont bankowych, gdzie są najbardziej aktualne promocje i szczegóły dotyczące poszczególnej oferty. Warto tam zajrzeć i dokonać stosownych porównań pod kątem własnych potrzeb.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of zWEB

Napisane przez zWEB

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

Rolety do altanki – jaki model wybrać?

Barcelona vs Villarreal – zapowiedź meczu!