Body Shape – jakich efektów można się spodziewać po tym treningu fitness?

zajeciabodyshapenasilowni

Zajęcia Body Shape z roku na rok zyskują na popularności. Nowoczesny program fitness skupiony na wyrzeźbieniu pięknej, atletycznej, szczupłej sylwetki przyciąga coraz więcej kobiet w każdym wieku i w różnej kondycji. Body Shape pozwala dobrze czuć się we własnym ciele, ciesząc się pięknym, jędrnym ciałem. Jak wygląda i czym dokładnie jest trening Body Shape, jakie przynosi efekty i dla kogo jest dedykowany? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w naszym artykule.

Na czym polega trening Body Shape?

Body Shape opiera się na ćwiczeniach wzmacniających, obejmujących wszystkie zasadnicze partie mięśniowe. Jak każde zajęcia na siłowni, tak również w przypadku Body Shape trening rozpoczyna się krótką, dziesięciominutową rozgrzewką, która ma za zadanie przygotować ciało do ćwiczeń i zapobiec przeciążeniom, nadwyrężeniom czy kontuzjom. Ze względu na to, że zajęcia Body Shape mają charakter całościowy, również rozgrzewka powinna obejmować wszystkie partie ciała. Ten etap należy zakończyć delikatnym stretchingiem, by następnie przejść do ćwiczeń głównych.

Podczas treningu Body Shape korzysta się z dodatkowych rekwizytów w postaci gum, hantli, stepów czy ciężarków. Ćwiczenia wykonywane są w seriach i obejmują wszystkie grupy mięśniowe, by móc wymodelować całe ciało. W programie pojawią się więc ćwiczenia na ramiona, uda, łydki, klatkę piersiową, plecy, pośladki oraz brzuch. Cały trening należy zakończyć kilkuminutowym cool down, podczas którego mięśnie mają czas na delikatne rozciągnięcie i relaksację.

Trening Body Shape – jakie daje korzyści?

Aby efekty Body Shape były zauważalne, należy zadbać o parę aspektów. Przede wszystkim ważna jest częstotliwość treningów (przynajmniej dwa razy w tygodniu) oraz ich intensywność, którą wylicza się na podstawie tętna spoczynkowego. Systematyczne, dopasowane do naszych możliwości treningi z pewnością przyniosą oczekiwane efekty. Jakich korzyści można się spodziewać po treningach Body Shape?

Podstawową zaletą tego programu jest oczywiście wyrzeźbienie i wymodelowanie sylwetki. Dzięki zajęciom Body Shape możemy spalić zbędną tkankę tłuszczową, jednocześnie zwiększając udział masy mięśniowej. Poprawia się koordynacja ruchowa, ogólna gibkość i stabilność, a także wzmacniane są więzadła i poprawia się unaczynienie mięśni oraz stawów. Zwiększa się również siła i wytrzymałość mięśni, a dodatkowo stymulowany jest układ odpornościowy i spowalniany proces starzenia, co przekłada się na lepsze samopoczucie, zdrowie oraz wygląd.

Dodatkowo, zajęcia Body Shape odpowiadają za lepsze wyczucie ciała, poprawę postawy oraz motoryki. Widząc efekty pracy nad swoim ciałem rośnie nasze zaangażowanie do pracy nad sobą, zarówno w sferze fizycznej, jak i psychicznej. Dzięki temu mamy lepszą motywację i wzrasta nasza satysfakcja z wykonanej pracy. Treningi redukują także poziom codziennego stresu i poprawiają nasze samopoczucie, dzięki czemu jesteśmy bardziej zrelaksowani i zapominamy o problemach.

Zajęcia Body Shape – dla kogo są dedykowane?

Trening Body Shape zalecany jest przede wszystkim osobom, które chcą pracować nad swoim ciałem i uzyskać wymarzoną sylwetkę. Są to zajęcia zarówno dla osób na wyższym poziomie zaawansowania, jak i dla tych, którzy na co dzień nie są zbyt aktywni. Jako, że ćwiczenia mają charakter wytrzymałościowy, doskonale nadadzą się dla osób, które chcą poprawić siłę mięśni i zależy im na treningu całościowym, obejmującym wszystkie partie ciała.

Ze względu na charakter ćwiczeń, Body Shape cieszy się zainteresowaniem głównie wśród młodych kobiet, jednak nie ma przeciwwskazań w postaci wieku czy płci. Warto zwrócić jednak uwagę na stan zdrowia, ponieważ niektóre dolegliwości mogą być przeszkodą w treningu. Czujność powinny zachować przede wszystkim osoby zmagające się z otyłością, nadciśnieniem tętniczym, wysokim poziomem cholesterolu, a także cukrzycą. Alarmujące powinny być także choroby serca, a także poważne dolegliwości kardiologiczne w najbliższej rodzinie. Takie osoby, zanim pójdą na pierwsze zajęcia Body Shape, powinny upewnić się, czy nie ma przeciwwskazań do takiej aktywności.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

glowne 20221229204748 gd3e2b71d33ac26ebfec4eeabb588080562a4af5f60bed459c2990f9025d384b0d41d663517ecc86dbce9012bd7bb35f725a354abb5568eed057e924645d876a9 640.jpg

Gdzie naprawić nasz iPad Air?

car

Kupujesz używany samochód? Zrób to z głową.