Co to jest antaba? Jakie ma zalety? Dlaczego warto wykorzystywać antabę? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, zapraszamy do lektury niniejszego artykułu.
- Co to jest antaba do drzwi zewnętrznych?
- W jakich drzwiach zewnętrznych można wykorzystać antabę?
Czym jest antaba do drzwi zewnętrznych? W jakich drzwiach zewnętrznych można wykorzystać antabę? Na pytania odpowiadamy w dzisiejszym wpisie. Już teraz zapoznaj się z jego treścią.
Co to jest antaba do drzwi zewnętrznych?
Zastanawiasz się, co to jest antaba i jakie są zalety jej wykorzystania? Otóż antaba to właściwie alternatywa dla standardowych klamek, w które wyposaża się drzwi zewnętrzne lub wewnętrzne. Ze względu na swoją smukłą i pionową formę, antaba często kojarzy się z rozwiązaniem stosowanym w miejscach użyteczności publicznej. Okazuje się, że coraz częściej antaby wykorzystuje się także w drzwiach wejściowych do domów jednorodzinnych czy mieszkań w bloku. Antaba jest doskonałym rozwiązaniem dla tych osób, które lubią nieprzeciętne wzornictwo oraz swego rodzaju oryginalność.
Ze względu na rosnące zainteresowanie taką formą „klamki”, na rynku aktualnie można znaleźć antabę w przeróżnych kształtach. Dostępne są nie tylko proste opcje, ale i faliste czy przybierające łukową formę. Dzięki różnorodności każdy zainteresowany klient bez problemów dopasuje odpowiedni przekrój drążka do własnego gustu i potrzeb.
Jeśli interesuje Cię takie rozwiązanie, już teraz sprawdź ofertę, jaką proponuje dobry producent drzwi zewnętrznych i wybierz odpowiednią opcję dla siebie. Ile kosztują takie drzwi z antabą? Na stronie firmy znajdziesz informacje dotyczące ceny drzwi wejściowych do mieszkania w bloku czy w domu. Koniecznie zapoznaj się z nimi, zanim wybierzesz odpowiednie drzwi antywłamaniowe czy inne i złożysz ostateczne zamówienie.
W jakich drzwiach zewnętrznych można wykorzystać antabę?
Antabę można łączyć właściwie ze wszystkimi drzwiami zewnętrznymi. Bez względu na to, czy interesują Cię drzwi z zamkiem tradycyjnym, baryłkowym czy elektrozaczepem, antaba sprawdzi się w każdym przypadku. Warto jednak pamiętać, że funkcjonalność drzwi zewnętrznych z antabą zależy właśnie od tego, jaki zamek wybierzemy. Czym zatem wyróżniają się poszczególne opcje?
Drzwi zewnętrzne z antabą i tradycyjnym zamkiem to rozwiązanie, które za każdym razem trzeba otwierać kluczem. Jeśli zdarza Ci się w roztargnieniu nie zamknąć drzwi na klucz, opcja z antabą na pewno będzie dla Ciebie świetną opcją zwiększającą bezpieczeństwo mienia oraz domowników. Jednakże takie rozwiązanie ma jedną wadę. Każdy z domowników musi pamiętać o tym, aby zawsze zabierać ze sobą klucz – również wtedy, gdy wychodzi z domu tylko po to, aby wyrzucić śmieci.
Zamek baryłkowy to element wyposażony w owalną baryłkę, którą dociska się specjalną sprężyną. Takie rozwiązanie uważa się za mechaniczny odpowiednik popularnego aktualnie elektrozaczepu. Zamek baryłkowy umożliwia otwieranie niezakluczonych drzwi bez użycia klamki. Wystarczy popchnąć mocniej drzwi (lub pociągnąć), aby znaleźć się wewnątrz domu.
Wspomniany elektrozaczep natomiast to element blokujący język zamka, który montuje się na ościeżnicy drzwi. Zapadka również ma sprężynę, dzięki czemu drzwi utrzymywane są przez cały czas w pozycji zamkniętej. Wystarczy mocniej pociągnąć za antabę, aby sprężyna ustąpiła i pozwoliła otworzyć drzwi. Do zalet elektrozaczepów zalicza się dźwignię, którą ustawia się w dwóch różnych położeniach potocznie nazywanych „dzień” oraz „noc”. Przy pierwszym położeniu niezakluczone drzwi można otworzyć za pomocą antaby. Przy drugim natomiast elektrozaczep jest blokowany i otwarcie drzwi jest możliwe tylko przy użyciu klucza.
Jeśli chcesz całkowicie zrezygnować z konieczności otwierania drzwi kluczem, możesz wykorzystać specjalne czytniki. Dzięki nim będziesz mógł otwierać drzwi zewnętrzne za pomocą kodu PIN czy na odcisk palca – w zależności, jakie rozwiązanie najbardziej Ci odpowiada. Taka technologia w połączeniu z antabą zamiast klamki jest coraz częściej wybierana przez osoby zainteresowane budową inteligentnych i funkcjonalnych domów.
Komentarze