Sygnet męski – co oznacza i na którym palcu go nosić?

16

Sygnet to ponadczasowy element męskiej biżuterii. Początkowo służył do pieczętowania dokumentów, z czasem zyskały symbol statusu społecznego, a dziś zwykle noszony jest jako ozdoba. Obecnie sygnety, jako biżuteria męska, zyskują coraz większą popularność. Mężczyźni noszą je głównie, aby podkreślić swój styl i osobowość. Zobacz, na którym palcu nosić sygnet męski i z czym go stylizować!

Co oznacza sygnet na palcu u mężczyzny?

Sygnet umieszczony na palcu mężczyzny posiada różne interpretacje zależnie od kontekstu oraz kultury. Kiedyś, zwłaszcza w krajach europejskich, sygnety pełniły rolę znaku statusu społecznego i rezerwowane były dla osób o wysokim pochodzeniu lub bogactwie. Aktualnie zwykle sygnety noszone są przede wszystkim jako ozdoba bez konkretnego znaczenia kulturowego czy społecznego. W pewnych przypadkach jednak, noszenie sygnetu może nadal symbolizować konkretne wartości bądź przekonania, a jego wybór może zostać podyktowany indywidualnymi preferencjami czy też tradycjami rodowymi.

Na którym palcu nosi się sygnet męski?

Tradycyjnie sygnety męskie nosi się na palcu serdecznym, bez względu na to, czy jest to prawa czy lewa dłoń. Jednak obecnie coraz więcej mężczyzn zakłada sygnety również na inne palce. Czasami noszą ich nawet kilka na jednej dłoni, chociaż jest to już mniej praktyczne i łatwo przekroczyć granicę dobrego smaku, a w rezultacie otrzymać nie modny a tandetny efekt.

Niektórzy mężczyźni noszą sygnety na łańcuszku, szczególnie jeśli mają one dla nich symboliczne znaczenie i chcą je mieć zawsze przy sobie, a noszenie ich na dłoni jest dla nich niewygodne.

Jak nosić sygnety?

Sposób noszenia męskiego sygnetu uzależniony jest od sytuacji i kontekstu, chociaż może on pasować zarówno do eleganckiej, jak i codziennej stylizacji. Wszystko zależy od tego, co do niego dobierzemy.

Sygnet męski świetnie komponuje się z garniturem, marynarką, klasyczną koszulą, ale także ze skórzaną kurtką i ciężkimi butami. Pierścionek męski dobrze uzupełnia styl obecnie szczególnie popularny tzw. old money, czyli stanowiący połączenie elegancji, luksusu i wygody. Męski pierścionek będzie idealnie współgrał z błękitną koszulą, białymi spodniami i granatowymi mokasynami. Jeżeli jednak, chcemy uzyskać bardziej grungowy outfit, to sygnet srebrny możemy połączyć z koszulą w kratę i czarnymi, luźnymi spodniami.

Podsumowując, srebrne lub złote męskie sygnety nie mają już takiej kulturowej lub społecznej wartości, jak miały kiedyś. Są one teraz używane głównie jako element stylizacji lub pamiątka po kimś, np. przekazywana z pokolenia na pokolenie. Można je jednak nosić na kilka sposobów. Według własnych preferencji, możemy je zestawić zarówno z elegancką stylizacją, jak i tą bardziej odważną. Pierścionki dla mężczyzn mogą również świetnie komponować się z innymi męskimi ozdobami, takimi jak zegarki, spinki do mankietów czy bransoletki. Warto jednak zachować umiar i nie przesadzać ze zbyt dużą ilością biżuterii na raz. Niekiedy większy efekt przynosi mniejsza ilość.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

iStock 874540520

Skóra wokół oczu – Niezbędnik pielęgnacyjny: Jak zapobiegać i zwalczać oznaki starzenia

dgz8lXqa2lsk13c

Czy napowietrzanie akwarium jest potrzebne?