Outsourcing płac – efektywność i komfort dla pracodawcy

ksi

Naliczanie płac może wydawać się bardzo prostą czynnością, ale w rzeczywistości zajmuje ona sporo czasu i wymaga znajomości stale zmieniających się przepisów. Outsourcing płac będzie więc dla pracodawcy ogromnym ułatwieniem i dodatkowo pozwoli zredukować koszty prowadzenia działalności.

Outsourcing płac – na czym to polega?

Outsourcing to po prostu zlecenie określonych zadań zewnętrznej firmie. W przypadku outsourcingu płac oznacza to, że firma nie musi zatrudniać własnych specjalistów od naliczania wynagrodzeń, można więc w pełni skoncentrować się na prowadzeniu biznesu. W ramach takiej usługi firma zewnętrzna oblicza pensje wszystkich zatrudnionych w danym przedsiębiorstwie pracowników, uwzględniając m.in. rodzaj zawartej umowy, wysokość należnych składek i podatków, dodatkowe obciążenia (np. alimenty lub kary porządkowe), nagrody, delegacje, nadgodziny. Firma outsourcingowa zajmuje się też przygotowywaniem pasków płacowych i realizacją przelewów na rachunki bankowe pracowników.

Naliczanie płac nie musi być jedyną zamówioną usługą. Zespół Doradczy 3ba oferuje także sporządzanie rocznych deklaracji oraz informacji podatkowych, wystawianie zaświadczeń o zatrudnieniu i wynagrodzeniu, przygotowywanie raportów ZUS, GUS, US i PFRON. Obsługę płacową warto rozszerzyć o sprawy kadrowe, czyli prowadzenie teczek osobowych pracowników, organizację szkoleń i badań okresowych, prowadzenie rekrutacji.

Czy outsourcing płac to opłacalne rozwiązanie?

Z obsługi kadrowo-płacowej nie da się zrezygnować, ale można ten obowiązek spełnić dużo niższym kosztem. Własny dział płac zawsze sporo kosztuje, bo trzeba najpierw znaleźć odpowiedniego specjalistę, urządzić mu biuro, dbać o stałe podnoszenie kwalifikacji, szukać zastępstwa na czas jego urlopu czy zwolnienia lekarskiego.

Współpracując z 3ba płaci się wyłącznie za konkretną usługę, mając przy tym pewność, że specjaliści odpowiedzialni za naliczenie wynagrodzeń są na bieżąco z przepisami i nie popełnią kosztownych błędów. Nie trzeba się też obawiać wycieku wrażliwych informacji i finansach przedsiębiorstwa, ponieważ firma outsourcingowa gwarantuje poufność danych, dba o właściwe przechowywanie dokumentów i odpowiada za systematyczne tworzenie kopii zapasowych.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

bodysuit standard e1719472862179

Bodysuit z możliwością personalizacji w ofercie Mrotex – twoje ubranie do masażu próżniowego

pureclave art2

Kompletny przewodnik po autoklawach