Opinie klientów Salonów Agata – style loftowy, skandynawski i nowoczesny najchętniej widziane w mieszkaniach na wynajem

6598 SF4TFFUP0ps4PImV

Planujesz remont mieszkania inwestycyjnego i zastanawiasz się, jak je urządzić? Opinie klientów Salonów Agata wskazują, że dużą popularnością cieszą się wnętrza w stylu loftowym, skandynawskim i nowoczesnym. Przedstawiamy sposoby na aranżację czterech kątów.

Klimat industrialnych wnętrz – styl loftowy

Minimalizm, surowe wnętrza, beton lub cegła na ścianie, duże okna, wysokie sufity i otwarta przestrzeń – oto główne cechy stylu loftowego. Charakter wnętrz wyraźnie nawiązuje do zakładów produkcyjnych. Choć stawał się modny już na początku XX w., prawdziwa moda wybuchła w latach 60. Wówczas w dużych amerykańskich miastach (zwłaszcza w Nowym Jorku) zaczęto przekształcać pofabryczne pomieszczenia w mieszkania i pracownie artystów.

W Polsce znajdziemy mało typowych loftów (najwięcej jest w Łodzi i na Śląsku), jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby w takim stylu urządzić mieszkanie w bloku lub kamienicy. Tego typu lokum spodoba się miłośnikom dużej przestrzeni i niekonwencjonalnych rozwiązań architektonicznych. Wyposażenie stanowią minimalistyczne, a zarazem funkcjonalne meble. Wśród użytych materiałów dominują surowe drewno, szkło oraz metal.

Inspiracje z Europy Północnej – styl skandynawski

Styl skandynawski w architekturze wnętrz na dobre zagościł w latach 20. ubiegłego wieku. Już na pierwszy rzut oka widać silny związek z naturalnością, co przejawia się w użyciu naturalnych materiałów – głównie surowego drewna i kamienia. Proste formy, jasne ściany, pastelowe dodatki i przede wszystkim minimalizm – oto wyznaczniki omawianego trendu.

Styl skandynawski sprawdzi się zarówno w domach, jak i w niewielkich mieszkaniach wskazują na to opinie ekspertów Salonów Agata. Jasne barwy optycznie powiększają przestrzeń, a drewno i liczne naturalne tekstylia wprowadzają ciepły klimat. W każdym pomieszczeniu – nawet w kuchni i w łazience – sprawdzi się drewniana podłoga. W kwestii wyposażenia należy stawiać na praktyczne i funkcjonalne meble.

Współczesne rozwiązania – styl nowoczesny

Styl nowoczesny jest praktyczny i funkcjonalny – może stanowić doskonałą bazę do stworzenia ciekawej aranżacji. Wyznaczniki stanowią: elegancja, kontrastowa kolorystyka, solidność oraz symetria i harmonia. Jeśli chodzi o meble, współczesny charakter mają modele z lakierowanymi frontami.

Do wykończenia wnętrz warto użyć wysokojakościowych materiałów. W nowoczesnych aranżacjach nie może zabraknąć współczesnych akcentów artystycznych: np. plakatów czy efektownych obrazów.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

pexels andrea piacquadio 783243 1

Jak kupić obserwujących na Instagramie?

iStock 1263083369

Jak urządzić pralnię, aby była funkcjonalna i estetyczna?