Marynarki damskie w luźnych, codziennych stylizacjach

marynarki i spodznie damskie z czym nosic

Okazuje się, że marynarki damskie nie są jedynie elementem eleganckich stylizacji. Dzisiaj coraz częściej widujemy je w zestawieniu z ubraniami, które na pewno nie kojarzą nam się z oficjalnym strojem. Nie da się ukryć, że w dużej mierze jest to zasługa dzisiejszej mody, która wręcz zachęca do eksperymentowania z niecodziennym łączeniem elementów naszej garderoby. Jak więc nosić marynarki damskie w codziennych, luźnych stylizacjach?

Czy marynarki damskie powinny znajdować się w każdej szafie?

Niezależnie od tego, jaki styl jest naszym ulubionym, istnieje duże prawdopodobieństwo, że w naszej szafie obecna jest właśnie marynarka. To jeden z tych elementów garderoby, który określa się jako ponadczasowy. Dlaczego? Mamy tutaj szeroki wybór fasonów, wzorów i kolorów. Dodatkowo marynarki damskie można nosić na specjalne okazje, kiedy to wymagany jest elegancki strój. Nie ulega więc wątpliwości, że warto rozważyć zakup tego rodzaju odzieży, dzięki czemu nasza garderoba pozostanie kompletna.

A jakie marynarki damskie nosimy najczęściej? Są to na przykład warianty jednorzędowe lub dwurzędowe. Niektóre fasony podkreślają wcięcie w talii, inne wręcz je maskują. Popularne pozostają również marynarki typu chanelka. Nie można również nie wspomnieć o żakiecie francuskim czy modelu spencer.

Z czym nosić marynarki damskie?

Tutaj pojawia się jednak kluczowe pytanie – z czym nosić marynarki damskie? Czy powinny być one głównym elementem stroju, czy jedynie jego dodatkiem? Tutaj zdania są podzielone. Coraz częściej marynarka nie jest jedynie częścią zestawu. Może przyciągać uwagę i grać w stylizacji pierwsze skrzypce. W takim przypadku zaleca się postawić na nietuzinkowy kolor bądź ciekawy print.

Spodnie damskie czy spódnice? Tutaj częściej widujemy jednak wariant pierwszy. Zakładając spódnicę, często na myśl przychodzą nam garsonki, tak modne jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Nie oznacza to jednak, że takie połączenie jest zakazane. Jeżeli wybieramy jednak spodnie damskie, to tutaj mogą być to zarówno warianty dopasowane, jak i te nieco luźniejsze (na przykład kuloty).

Marynarki damskie w luźnych stylizacjach

Jeżeli zależy nam na stworzeniu luźnej, codziennej stylizacji to warto rozważyć zakup marynarki typu oversize. W takim przypadku możemy połączyć ją z takimi elementami naszej garderoby jak dopasowane dżinsy i koszulka z krótkim rękawem. To chyba najczęstszy wybór, który zapewnia nam wygodę i sprawdza się idealne, jeżeli chcemy na przykład wyjść na miasto.

W momencie, gdy dopasowane spodnie damskie nie są naszym ulubionym wyborem, równie dobrze możemy postawić na te modele, które nie przylegają do ciała. Długie kuloty zaczynające się w pasie świetnie wyglądają w zestawieniu na przykład z krótkim topem.

Jeżeli chcemy przełamać elegancki charakter marynarki, dobrze jest założyć do niej sportowe buty, takie jak na przykład trampki. Należy także zwrócić uwagę na inne dodatki, takie jak nakrycia głowy czy biżuteria. W przypadku torebek świetnym wyborem okazują się na przykład klasyczne shoppery.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

przyszlosc z polisa na zycie

Polisa na życie – czy wiesz, jak zadbać o swoją przyszłość?

glowne 20221128124141 download

6 prezentów dla fana CBD