Kołdry obciążeniowe – wszystko co musisz o nich wiedzieć

4nowoczesna luksusowa sypialnia z wygodna posciela i elegancja generowana przez ai1

Kołdry obciążeniowe cieszą się sporą popularnością, ale to zdecydowanie więcej niż chwilowy trend. Jeśli zastanawiasz się nad tym, co zyskasz, wybierając takie rozwiązanie, doskonale trafiłeś/-łaś. W tym artykule prześwietlamy ten wyrób i sprawdzamy, jakie korzyści wiążą się z jego zastosowaniem.

Relaks i wypoczynek – zadbaj o regenerację swojego organizmu z kołdrą obciążeniową

Odpowiedni wypoczynek może zmienić wiele – sprawia, że codzienne wyzwania wydają się nieco prostsze i łatwiej jest zapanować nad stresem i nerwami. Nie dziwi więc fakt, że większość z nas poszukuje sposobu na polepszenie sytuacji. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że nie jesteśmy skazani jedynie na leki, chociaż te oczywiście mogą nam pomóc, jeśli bierzemy je zgodnie z zaleceniami lekarza. Czasem wystarczą jednak domowe sposoby na wyciszenie. Właśnie taki relaks oferuje dobrze dopasowana kołdra sensoryczna.

Czym kołdra obciążeniowa różni się od innych kołder?

Taki wyrób na pierwszy rzut oka prezentuje się jak tradycyjne nakrycie. W przeciwieństwie do zwykłej kołdry, wariant sensoryczny nie ma właściwości grzewczych. Jest też znacznie cięższy. Kołdra obciążeniowa zaprojektowana została tak, żeby wywierać na ciało nacisk, pobudzający czucie głębokie. By mogło do tego dojść, musi mieć optymalny ciężar. Ustala się go biorąc pod uwagę to, ile waży użytkownik lub użytkowniczka.

4wystroj sypialni nowoczesny wystroj wnetrz

Przeważnie kołdra powinna stanowić 10% masy ciała osoby. W wariancie obciążeniowym, tak jak w opcji klasycznej mamy do czynienia z przyjemnym dla ciała materiałem. Warstwa wierzchnia w fachowych rozwiązaniach składa się w 100 procentach z bawełny, dzięki czemu nie podrażnia skóry, nawet tej dziecięcej. Najważniejszą różnicą jest rzecz jasna wypełnienie. Zamiast miękkiego syntetycznego lub pierzowego wypełnienia, w kołdrze obciążeniowej zastosowano specjalne szklane mikrokulki. Dzięki nim całość jest:

  1. bezpieczna także dla alergików
  2. zapobiega rozwojowi grzybów i pleśni

Wypełnienie za sprawą przemyślanego projektu jest równo rozmieszczone na całej powierzchni i nie jest wyczuwalne w niekomfortowy sposób podczas odpoczynku.

Kołdry obciążeniowe – co warto wiedzieć przed ich wyborem?

Jeśli decydujemy się na kupno kołdry obciążeniowej, zacznijmy od wyboru profesjonalnego sklepu. W takim miejscu skorzystamy z fachowego doradztwa, co pozwoli podjąć lepsze decyzje zakupowe. Fachowe firmy dbają o to, by gwarantować swoim klientom kołdry obciążeniowe wysokiej jakości – dotyczy to zarówno wypełnienia jak i tkaniny zewnętrznej. Poszukujmy opcji posiadających status wyrobów medycznych. Istotną kwestią jest też możliwość dopasowania pościeli do odbiorcy. W rzetelnych miejscach to nie problem, bo tacy specjaliści dobrze wiedzą, że kołdra obciążeniowa spełni swoją funkcję, tylko jeśli będzie mieć właściwe parametry.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

moc przyrody gorska flora i fauna podczas podrozy

Moc przyrody – górska flora i fauna podczas podróży

elegancja w detalach styl i klasa na formalnych spotkaniach

Elegancja w detalach – styl i klasa na formalnych spotkaniach