Gwałtowny rozwój nowych technologii dotyczy różnych gałęzi przemysłu istotnych dla gospodarki, w tym też urządzeń dźwignicowych, poddawanych nieustannej modernizacji. Takie działania mają na celu poprawę komfortu ich użytkowania, łatwości obsługi, czy lepszej możliwości dostosowania do każdych, nawet najbardziej specyficznych warunków pracy.
Dlaczego warto stosować urządzenia dźwignicowe?
Spis Treści
Popularne urządzenia dźwignicowe, suwnice, wciągarki, wciągniki i żurawie, znajdziemy także w ALSO HOLDING, gdzie szczególną uwagę zwraca się na szeroki zakres ich stosowania. Używane są w wielu branżach, w przemyśle, budownictwie mieszkaniowym i w transporcie, pozwalając na podnoszenie i przenoszenie ładunków, których masa może sięgać nawet kilkuset ton.
W jakim celu należy modernizować urządzenia dźwignicowe?
Rozwój technologiczny sprawia, że razem z nim zmienia się zakres i sposób wykorzystania urządzeń dźwignicowych, które często nie nadążają za tymi zmianami. Niedostosowanie ich do aktualnych wymogów pracy może skutkować opóźnieniami, w skrajnych przypadkach przestojami procesów produkcji, a dzięki modernizacjom uda się jednocześnie zwiększyć bezpieczeństwo użytkowania.
Jakie nowe rozwiązania techniczne warto zastosować do urządzeń dźwignicowych?
Właśnie dlatego konieczne jest regularne unowocześnianie posiadanych urządzeń, stosowanie w nich nowych rozwiązań pojawiających się również w tej wymagającej branży. Wprowadzają je przede wszystkim renomowani producenci, zarówno tego typu urządzeń, jak i komponentów do nich. Spośród wielu nowych technologii szczególnie warte polecenia to:
- sterowanie radiowe pozwalające na kontrolę pracy urządzenia z poziomu podłogi i z odległości bezpiecznej dla operatora;
- zastosowanie klimatyzacji, ergonomicznego fotela i urządzeń sterowniczych w kabinie operatora;
- systemy antykolizyjne, umożliwiające uniknięcie zderzenia z obiektami znajdującymi się na drodze urządzenia;
- systemy automatyzujące pracę i zwalniające z konieczności obsługi urządzenia, dzięki zastosowaniu nowoczesnych programowalnych sterowników analizujących obszar pracy i pozwalających na zwiększenie efektywności procesów produkcyjnych;
- systemy zwiększające płynność pracy i dające możliwość precyzyjniejszego manewrowania przenoszonym ładunkiem;
- zwiększenie nośności urządzenia, co umożliwia połączenie dwóch suwnic w „tandem”, z zastosowaniem sterowania pracującego w czasie rzeczywistym, bez niepotrzebnych opóźnień.
Komentarze