Jakie są najlepsze zabiegi bezinwazyjne na twarz? Krótki przewodnik po zabiegach EMFACE, laseroterapii i wolumetrii twarzy

emface klinika tazbir1

Zdrowa i młodo wyglądająca cera, mimo upływających lat, jest możliwa do utrzymania dzięki nowoczesnym technologiom w branży medycyny estetycznej. Coraz więcej klinik oferuje bezbolesne i bardzo skuteczne zabiegi, których efekty mogą utrzymywać się nawet kilka lat. W wielu miejscach zostały już wprowadzone metody bezinwazyjne. Na czym polegają i jak z nich skorzystać? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Czym są zabiegi bezinwazyjne?

Postęp w zakresie medycyny estetycznej sprawił, że coraz więcej zabiegów można wykonywać bez konieczności przeprowadzania operacji – są to tak zwane zabiegi bezinwazyjne lub nieinwazyjne.

Oznacza to, że do ich przeprowadzenia nie jest potrzebny chirurg estetyczny – trzeba nacinać twarzy, a modelowanie i wygładzanie można przeprowadzić bez dużej ingerencji w ciało. Zamiast skalpela wykorzystuje się laser, fale radiowe lub nakłucia igłą.

Różne rodzaje zabiegów nieinwazyjnych

Przed umówieniem się na wizytę w klinice medycyny estetycznej warto zapoznać się z ofertą dostępnych zabiegów. Należy jednak pamiętać o tym, że najlepiej dobrać sposób terapii na starzenie się skory, podczas umówionej konsultacji z lekarzem. Stwierdza on wtedy, czy przeprowadzenie zabiegu jest w pełni bezpieczne oraz który z zabiegów, dostępnych w klinice, będzie najbardziej skuteczny i przyniesie efekt najbardziej pożądany przez pacjenta.

  1. Laseroterapia

Jest to zabieg polegający na naświetlaniu laserem wybranych partii skóry. Technika ta wykorzystywana jest nie tylko w celu odmłodzenia cery, lecz także usuwania blizn i przebarwień.

Zabieg trwa do 60 minut i mimo że dla większości osób jest bezbolesny, to można po nim odczuwać nieprzyjemne pieczenie naświetlonej skóry, przypominające poparzenie. Efekty pojawiają się do około 3 tygodni po jego ukończeniu.

  1. EMFACE

W 2023 roku łódzka klinika Tazbir jako pierwsza w Polsce zaopatrzyła się w nowoczesne urządzenia od BTL umożliwiające wykonywanie bezinwazyjnego zabiegu EMFACE. W jej ofercie dostępny jest zarówno jednorazowo, jak i w seriach: https://klinikatazbir.pl.

Zabieg polega na wykorzystaniu technologii zsynchronizowanej radiofrekwencji i energii HIFES: wysłana fala radiowa podgrzewa tkanki, dzięki czemu zostają pobudzone wszystkie warstwy skóry, na skutek czego wzrasta produkcja kolagenu oraz elastyny. Cały zabieg trwa około 20 minut, a pierwsze efekty widoczne są już po kilku dniach: zmniejsza się liczba zmarszczek, poprawia się owal twarzy, a skóra staje się odmłodzona.

Dodatkowymi atutami jest zupełna bezbolesność i brak okresu rekonwalescecnji. Po odbytym zabiegu można bezpośrednio powrócić do rytmu dnia!

emface klinika tazbir3

  1. Wolumetria twarzy

Na skutek starzenia, skóra twarzy może stawać się nie tylko pomarszczona, ale także zwiotczała, co szczególnie zaznacza się w okolicach żuchwy, policzków oraz oczu. Owal twarzy można jednak modelować bez konieczności przeprowadzania operacji.

W takim wypadku sprawdza się między innymi wolumetria z wykorzystaniem kwasu hialuronowego wstrzykiwanego w głębsze warstwy skóry, który następnie jest wykorzystywany do modelowania twarzy. Warto wspomnieć o tym, że dla wielu zabieg ten może być nieco bolesny, ale efekty widoczne są prawie natychmiast po jego zakończeniu!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

istock 1355344411 1

Ubrania, które warto mieć w szafie na zimę

scarpa alpinsport

Scarpa: Kiedy komfort spotyka wytrzymałość w świecie przygód