Jaki pędzel do nakładania makijażu?

pedzledomakijazu

Dobrze dopasowany podkład do twarzy stanowi klucz do sukcesu w osiągnięciu olśniewającego makijażu. Istotne jest również, by umiejętnie nałożyć kosmetyk, albowiem dobrze rozprowadzony podkład na twarzy, wpływa na efekt końcowy makijażu. Nawet najbardziej urokliwy makijaż oka nie odciągnie uwagi od cery grubo i nieostrożnie pokrytej podkładem, z niewyważonym kolorytem i nieatrakcyjnymi smugami. Jaki pędzel do nakładania makijażu oraz podkładu wybrać? Tego dowiesz się z poniższego artkułu.

Rodzaje pędzli do podkładu

Na rynku istnieje mnóstwo gatunków pędzli. Aby nakładać podkład, najbardziej efektywne są pędzle o płaskiej, prosto ściętej szczotce oraz pędzle z zaokrąglonym zakończeniem. Pędzle zapewniają nieco większe krycie niż gąbki do podkładu, więc jeśli zależy nam na takim wyniku, warto sięgnąć właśnie po nie. Stosowanie pędzli wymaga pewnej wprawy, ponieważ łatwo przesadzić z ilością kosmetyku i uzyskać efekt maski. Właśnie z tego powodu zaleca się aplikowanie podkładu stopniowo, dodając kolejną porcję kosmetyku po kilku ruchach pędzlem. Podkład można nałożyć techniką stemplowania lub rozprowadzać go od środka twarzy na zewnątrz. Należy zwrócić szczególną uwagę na precyzyjne rozcieranie produktu na linii żuchwy, aby kolor twarzy nie różnił się od koloru szyi.

Pędzel flat top do podkładu

Pędzel flat top do podkładu wykonany jest z niezwykle miękkiego włókna, które jest łagodne dla skóry i gwarantuje niezwykle komfortowe nałożenie. Posiada gęsto upakowane włosie, które nie absorbuje znacznej ilości kosmetyku. Sprawdza się znakomicie w aplikacji podkładów o płynnej teksturze, jak również podkładów mineralnych.

Pędzel do podkładu w kształcie szczotki

Pędzle o formie szczoteczek jeszcze niedawno wydawały się niecodziennym wynalazkiem w świecie makijażu. Okazało się jednak, że taki kształt umożliwia perfekcyjne rozprowadzenie każdego podkładu. Pędzel tego rodzaju nie pochłania kosmetyku, nie tworzy smug ani nie zmywa już nałożonego podkładu. Wspomaga piękne wkomponowanie podkładu w cerę, co pozwala uniknąć efektu maski i nienaturalnego wyglądu.

Pędzel do makijażu z włosia naturalnego

Włosie naturalne pochodzi od zwierząt. Stosuje się je do aplikacji kosmetyków sypkich, takich jak: puder, róż, bronzer czy rozświetlasz. Pędzle z naturalnym włosiem doskonale nadają się do rozcierania cieni. Wykonuje się je z włosia koziego, koniowego, wiewiórczego, borsuczego czy sobolowego. Włosie naturalne jest niezwykle wrażliwe na wilgoć w swoich włóknach, dlatego należy je suszyć w specjalnych osłonach. Należy zwrócić uwagę – włosie naturalne może w rzadkich przypadkach powodować uczulenia!

Pędzel do makijażu z włosia syntetycznego

Włosie syntetyczne stosowane jest do aplikacji produktów mokrych, takich jak: korektor, podkład czy pomadka. Pędzel z włosiem syntetycznym pozwala na wykonanie perfekcyjnej linii eyelinerem, gdyż włosie jest zbite i zwarte. Włosie syntetyczne wytwarzane jest z nylonu lub taklonu.

Pędzel do makijażu z włosia mieszanego

Włosie mieszane, inaczej zwane duo fibra, to pędzle posiadające dwukolorowe włosie: czarne (naturalne) oraz białe (syntetyczne). Zaletą włosia mieszanego jest brak nadmiernej absorpcji płynnych kosmetyków. Pędzel z włosiem mieszanym doskonale sprawdzi się do produktów mokrych, takich jak podkład, róż czy bronzer, ponieważ większość pigmentu zostanie przeniesiona na skórę od razu, bez potrzeby nakładania większej ilości.

Czym i jak myć pędzle do makijażu?

Najlepiej czyścić pędzle do makijażu za pomocą mydła w płynie. Choć wiele osób używa szamponu do włosów, wizażyści zwracają uwagę, że szampon trudniej się wypłukuje z włosia. Chcąc umyć mocno zabrudzone pędzle, np. pokryte podkładem, warto użyć równie tłustego środka czyszczącego. Wystarczy dodać do mydła w płynie dowolny olejek. Myjąc pędzelek do makijażu, należy przestrzegać dwóch podstawowych zasad. Po pierwsze, namoczyć go i opłukać pod bieżącą wodą, z włosiem skierowanym w dół. Po drugie, środek myjący należy nakładać w kierunku włosia.

Gromadząc swój upragniony zestaw, pamiętajmy, że wysokiej jakości pędzel to inwestycja na długie lata. Korzystając z dobrego narzędzia, osiągamy znacznie lepsze rezultaty, które w innym przypadku musielibyśmy zrekompensować wyższymi umiejętnościami. Dlatego pielęgnujmy nasze pędzle!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

iStock 1125551774

Jak wykorzystać można kubki z logo?

oknaaluminiowe

Okna aluminiowe – wszystko co warto wiedzieć