Jak wybrać koszulę męską?

glowne 20221122163802 pexels photo 7391681.jpeg

Dobierając koszulę dla siebie lub na prezent musimy oprócz jej wyglądu wziąć pod uwagę kilka parametrów. Ważny jest rozmiar kołnierzyka. By go ustalić, mierzymy obwód szyi, pamiętając, że kołnierzyk nie może też ściśle przylegać do niej, musi być wygodny. Należy również zwrócić uwagę na długość rękawów, powinny one sięgać lekko za nadgarstek. Oczywiście istotny też jest rozmiar samej koszuli i jej długość tak by nie wysuwała się ze spodni. Warto też dobierać koszulę do marynarki, bo jej mankiet powinien wystawać około 1,5 cm spod niej. Reszta już zależy od osobistych preferencji. Na przykład można wybrać koszulę z mankietami zapinanymi na guzki lub na spinki. Mankiety mogą być proste lub na przykład półokrągłe.
Kołnierzyk może mieć różny kształt: klasyczny to tzw. kent, inny to stójka. Są też kołnierzyki typu włoskiego. Podobnie, jeśli chodzi o wybór koloru i materiału, z którego będzie wykonana koszula – tutaj już musimy sami zdecydować, co nam bardziej odpowiada lub podpytać osobę, dla której mamy zamiar ją zakupić. Jednak warto pamiętać o tym, że im wyższa jakość koszuli, tym grubsze są włókna tkaniny. Są one wykonywane z tworzywa 2-ply, nici są wytworzone z dwóch włókien. Zapewnia to większą odporność koszuli i wygodę użytkowania.

Najlepsza opcja:

Jeśli zależy nam na wysokiej jakości, to warto też oprócz tego wybierać koszule męskie z krótkim rękawem wykonane z bawełny. Jest to tkanina, która zapewnia dobry przepływ powietrza. Warto jednak by koszula miała małą domieszkę sztucznego włókna, bo zapewnia to mniejszą liczbę zagnieceń.
Kołnierzyk wygląda najlepiej, jeśli jest usztywniany.Najbardziej idealny kolor to biały, ponieważ będzie pasował do każdej okazji, więc nawet nie wiedząc jakie kolory preferuje mężczyzna, dla którego kupujemy koszule, ten wybór będzie zawsze dobry. Koszula powinna być typu custom fit:  te koszule nie są zbyt obcisłe ani zbyt obszerne.

Inne rozwiązania:

Jeśli nie zależy Ci na bardzo eleganckim wyglądzie koszuli, to możesz rozważyć i inne opcje. Dobrym wyborem są wtedy koszule lniane, szczególnie sprawdzające się w lecie, podczas upałów. Ciekawą opcją są też koszule jeansowe. Dla mężczyzn szczupłych można rozważyć typ koszuli slim fit, a nawet super slim fit. Polecanym kolorem będzie kolor jasnoniebieski. Możesz też wybrać koszule np. w pasy czy kratkę, ale wtedy warto pamiętać, by dobierając cały ubiór, tylko dwie części garderoby były wzorzyste. Na koniec warto dodać, by zwracać uwagę na informację zawarte na metce, aby wiedzieć, jak odpowiednio dbać o koszulę po jej zakupie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

glowne DSC 0065

Oszczędzaj koszty dzięki przemysłowym osłonom termoizolacyjnym

glowne 20221122181744 g0aaf2b77dc906fb41701a5e9459b9ec2a0cc867efae5926e533e71ae90bc2ae46727a38270e1c21f99b1f42ccc687123 640.jpg

Dietetyk Gliwice: pierwsza wizyta u specjalisty