Inspiracje na prezenty bożonarodzeniowe

zestaw piernikowy z czekolada out packshot

Boże Narodzenie jest zakorzenione głęboko w naszej kulturze, obyczajach I religii. Tradycje związane ze Świętami to: dwanaście dań, pasterka, kolędy, opłatek, życzenia, choinka i prezenty pod nią. Pragniemy obdarować naszych najbliższych wyjątkowymi prezentami, warto wówczas poszukać do tego inspiracji.

Jaka jest geneza zwyczaju obdarowywania prezentami gwiazdkowymi?
Chrześcijańska tradycja dawania prezentów pojawiła się wraz ze Świętym Mikołajem. Wbrew pozorom był prawdziwym człowiekiem. Święty Mikołaj, czyli Mikołaj z Myry, urodził się w 270 r. Pochodził z bardzo bogatej rodziny. Jego rodzice zawsze ciężko pracowali na swoje dzieci, a po urodzeniu syna jego rodzina stała się bardzo religijna. Mikołaj od dziecka był bardzo zatroskany i wrażliwy na los innych. Po tym jak został biskupem zasłynął z działalności charytatywnej. Pomagał ubogim i potrzebującym bez względu na ich status społeczny. Jest taka historia o biskupie, który pomagał biednemu szlachcicowi, którego córki nie mogły wydać za mąż, bo nie mógł dać im posagu. Według zapisów biskup podarował rodzinie trzy worki złota. Robił to przez komin, a prezenty wpadały do butów, które suszyły się przy palenisku. Legendarna hojność Mikołaja jest faktem. Święci dawali dzieciom drobne upominki, aby zobaczyć radość na ich twarzach. Biskup zmarł w 343 roku i został kanonizowany w IX wieku.

 

Jaki prezent gwiazdkowy podarować bliskim?
Wybierając wyjątkowe prezenty dla naszych bliskich warto postawić na coś praktycznego, a jednocześnie cieszącego nasze zmysły wzroku, a także smaku. Świetnym pomysłem na prezent bożonarodzeniowy będą naturalne, domowe przetwory, czy syropy zamknięte w słoikach. Zamiast czekolady, czy skarpet, warto wybrać staropolskie smaki, które przygotowywane są według tradycyjnych receptur.

Pośród zestawów prezentowych możemy znaleźć następujące smaki: mango z jabłkiem, maliny, skórka pomarańczowa w czekoladzie, konfitura figowa z makiem, konfitura pigwowa z imbirem, daktyle w czekoladzie, miód malinowy i wiele innych pyszności. Dostępne są również naturalne syropy o następujących smakach: piernikowym, pomarańczowy z imbirem, pigwowy, migdałowo-czekoladowy, cynamonowo-karmelowy. Cytrusowe smaki również kojarzą się ze świętami Bożego Narodzenia, dlatego np. cytryny z rumem czy pomarańcze w syropie często pojawiają się również w zestawach upominkowych. Do zestawów takich mogą być dołączone np. naturalne zapachowe świece, ładnie opakowane, które wzbogacą efekty wizualne i zapachowe naszych zestawów. Są dostępne zestawy prezentowe już gotowe, ale można także taki zestaw skomponować samemu, wg własnego uznania, wybierając kilka słoiczków z zamkniętymi w nich naturalnymi przetworami, naturalne syropy, oraz dołączyć naturalną zapachową świecę. Wybierając świąteczne zestawy prezentowe, składające się z naturalnych przetworów, mamy gwarancję tego, iż będzie to prezent nieoczywisty, unikalny i zapewne trafi w gust obdarowywanej przez nas osoby.

Po zakupy prezentów zapraszamy na stronę eterno.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

lowcarb

Czym jest dieta low carb i kiedy ją stosować?

womanizer toys 9apmhzgtiuq unsplash

Czy warto odwiedzić sklep z seksowną bielizną?