Co robić w przypadku zaniżonego odszkodowania?

kancelaria citi corobic w przypadku zanizonego odszkodowania

W dzisiejszych czasach wykupienie ubezpieczenia na wypadek różnych okoliczności wydaje się wielu osobom coraz bardziej oczywiste. Najbardziej popularne są ubezpieczenia komunikacyjne, w tym obowiązkowe dla wszystkich posiadaczy aut, motocykli i pojazdów rolniczych ubezpieczenie OC. Ubezpieczenie pozwala czuć się bezpiecznie w każdej sytuacji, nawet kiedy wydarzy się coś, co to bezpieczeństwo może w dużym stopniu podważyć. Często jednak słyszy się o nieuczciwych praktykach ubezpieczycieli, którzy często robią wszystko, żeby kwota wypłacona w ramach odszkodowania była jak najmniejsza. Co zrobić w sytuacji, w której wypłacone odszkodowanie jest nieadekwatne do szkody?

Odszkodowania za różne rzeczy i sposoby likwidacji szkody

W przypadku ubezpieczeń komunikacyjnych dzielimy je na takie, które zabezpieczają interes sprawcy w razie wypadku i spowodowania szkody i takie, które zwiększają bezpieczeństwo osób ubezpieczonych. Z ubezpieczenia OC sprawcy likwidowana jest szkoda poszkodowanych w wypadku. Należy jednak wiedzieć, że likwidacja ta zależy od tego, czy szkoda zostanie zaklasyfikowana jako całkowita, czy częściowa. Ta pierwsza występuje wtedy, gdy auto poszkodowanego nie nadaje się już do naprawy i jedyną możliwością zadośćuczynienia jest zakup nowego. W przeciwnym przypadku likwidacja będzie polegała na naprawie uszkodzeń i pokryciu innych kosztów związanych z pozbawieniem dostępu do pojazdu do czasu jego odzyskania. Dodatkowo ubezpieczenie powinno pokryć koszty leczenia, rehabilitacji, naprawy, bądź odkupienia utraconych rzeczy, czy zarobki utracone z powodu wypadku. Ubezpieczenie AC i podobne działają w zasadzie w zbliżony sposób, z tym że odszkodowanie pokryje tu wyłącznie szkody ubezpieczonego, a sposób ich likwidacji zależy w większym stopniu od zapisów umowy.

Co może pójść nie tak?

Nieuczciwy ubezpieczyciel może spróbować działać na różne sposoby. Po pierwsze jest to zaniżenie wysokości szkody. Dotyczyć to może uszkodzonego auta, uszczerbku na zdrowiu, wartości zniszczonych rzeczy i wszystkich innych aspektów ubezpieczenia. Innym sposobem działania nieuczciwych towarzystw ubezpieczeniowych jest złe zaklasyfikowanie szkody, przy czym może to być zarówno niewłaściwe orzeczenie szkody całkowitej, jak i częściowej. Często spotykaną praktyką jest niezapewnienie pojazdu zastępczego odpowiedniej klasy, czy odpowiednio dostosowanego albo zapewnienie go na zbyt krótki czas. W zasadzie podważone może być wszystko, łącznie z kosztami leczenia i wpływem wypadku na pogorszenie stanu zdrowia.

Jak zwiększyć swoją szansę na odszkodowanie odpowiedniej wysokości?

Na początkowym etapie, kiedy sprawa nie jest jeszcze zamknięta, zwiększyć swoją szansę na odpowiedniej wysokości odszkodowanie można przede wszystkim dbając o przygotowanie i zabezpieczenie całej, niezbędnej dokumentacji. Przydatne mogą okazać się fotografie z miejsca wypadku, kopia protokołu spisanego przez policję, dokumentacja medyczna, opinie mechaników i rzeczoznawców.

Kto może pomóc otrzymać właściwe odszkodowanie?

Niestety bez wiedzy prawniczej i doświadczenia czasem może być trudno wygrać z ubezpieczycielem, który wydając decyzję, posługuje się przede wszystkim opiniami własnych ekspertów. Dlatego też najlepszym sposobem poradzenia sobie z taką sytuacją jest skorzystanie z pomocy profesjonalistów. Na rynku działają wyspecjalizowane kancelarie odszkodowawcze, dzięki którym można wynegocjować znacznie wyższe odszkodowanie. Jest to dobry pomysł zwłaszcza wtedy, kiedy proponowana wysokość odszkodowania znacznie odbiega od naszych oczekiwań i faktycznej wysokości szkody.

Więcej informacji na temat działania kancelarii odszkodowawczej można znaleźć na stronie https://kancelariaciti.pl/dochodzenie-odszkodowan/doplaty-do-odszkodowan/

Przyjęcie zaniżonego odszkodowania – co zrobić w takiej sytuacji?

Niestety, ale osoby poszkodowane wypadkach nader często nie mają ani siły, ani możliwości, żeby właściwie zadbać o swoje interesy. Szczególnie trudno może być poszkodowanym, którzy odnieśli poważne obrażenia i muszą skorzystać z leczenia szpitalnego. Takie sytuacje są często wykorzystywane przez nieuczciwych ubezpieczycieli, którzy podsuwają poszkodowanym mocno zaniżone propozycje likwidacji szkody, proponując jednocześnie szybkie zamknięcie sprawy. To samo dotyczy osób, które z powodu wypadku mogą dość długo pozostawać w szoku albo ciągle być pod działaniem traumatyzujących wydarzeń. Nie powinno więc dziwić, że poszkodowani w takich sytuacjach często decydują się na niekorzystne dla siebie propozycje.

Czy można jednak coś zrobić, kiedy dokumenty zostały podpisane, a sprawa zamknięta? Dopłaty do odszkodowań Kraków to zdecydowanie najsensowniejsze rozwiązanie. Okazuje się, że nawet kilka lat po wypłaceniu odszkodowania można postarać się o zwiększenie jego kwoty. Sprawa przy tym wcale nie musi skończyć się w sądzie. Wystarczy skorzystać z usług kancelarii odszkodowawczej, która porozumie się z ubezpieczycielem. Wiedza i doświadczenie są w tym przypadku kluczowe i pozwalają uzyskać dla klienta kancelarii zwiększenie wypłaconego odszkodowania do kwoty bardziej odpowiadającej rzeczywistej wysokości zaistniałej szkody.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

freak fighty w polsce dlaczego staly sie tak popularne

Freak fighty w Polsce – dlaczego stały się tak popularne?

lowcarb

Czym jest dieta low carb i kiedy ją stosować?