Branża budowlana w pewnym stopniu zależna jest od sezonowości i pór roku. Roboty budowlane na zewnątrz najczęściej są prowadzone do temperatury +5 stopni. Jeśli jednak chodzi o prace remontowe i wykończeniowe, to po spełnieniu pewnych warunków, można je wykonywać przez cały rok. Jednym z takich warunków jest zapewnienie wnętrzom odpowiedniej temperatury. Jeśli nie działa jeszcze instalacja c.o., z pomocą przychodzi nagrzewnica elektryczna. Jest to sprzęt, którego zakup może opłacić się wszystkim wykonawcą, którzy nie chcą swojej pracy w niskich temperaturach przypłacić chorobami lub innymi schorzeniami. Jeżeli myślisz o tym, aby kupić nagrzewnice na potrzeby swojej firmy, w tym artykule poznasz najważniejsze zasady ich wyboru. Na stronie majsterkujsam.pl/nagrzewnica-elektryczna-opinie-ranking/ możesz sprawdzić ranking polecanych przez nas nagrzewnic.
Co jest ważne, kiedy kupujemy nowe nagrzewnice?
Spis Treści
Duży wybór nagrzewnic dostępnych na rynku, czyni ich wybór jeszcze trudniejszym. Koniecznie zapoznaj się z naszymi wskazówkami, a z pewnością znajdziesz idealną nagrzewnicę dla potrzeb swojej firmy.
Długi przewód zasilający
Warto wybrać urządzenie, które zostało wyposażone w długi kabel zasilający. Dzięki temu unikniesz stosowania kłopotliwych i nie zawsze bezpiecznych na budowie przedłużaczy elektrycznych.
Obudowa ze stali nierdzewnej
Nagrzewnice będą pracować w różnych warunkach i w różnych warunkach będą przechowywane. Aby nie zaszkodziła im wilgoć obecna w powietrzu, warto kupić urządzenia, których obudowa jest wykonana ze stali nierdzewnej.
Moc nagrzewnicy
Kupując nagrzewnicę, należy kalkulować jej moc do wielkości pomieszczeń, w których będzie pracować. Jeżeli zwykle remontujesz niewielkie mieszkania w blokach, wystarczająca będzie nagrzewnica o mocy ok. 4 kW. Pamiętaj o tym, że zwykle lepiej mieć kilka małych nagrzewnic, które można ustawić w oddzielnych pomieszczeniach, niż jedną dużą i mocną, która jest trudna do przenoszenia, ciążka i ogrzewa tylko jedno wnętrze.
Zabezpieczenie przed przegrzaniem
Nagrzewnica powinna być przystosowana do pracy w trudnych warunkach, a budowa na pewno do takich się zalicza. Obecne w niej zabezpieczenie przed przegrzaniem ma chronić urządzenie przed destrukcyjnym działaniem temperatury. Jeśli grzałka nadmiernie się nagrzeje, to termostat powinien odłączyć zasilanie do nagrzewnicy, do czasu spadku temperatury. Rozwiązanie to stanowi wysoki poziom ochrony w sytuacji, kiedy po zakończonym dniu pracy, nagrzewnica nie zostanie wyłączona przez pracowników. Brak zabezpieczenia mógłby doprowadzić do jej przegrzania, uszkodzenia, a nawet pożaru.
Komentarze