4 pomysły na meble z europalety

cafe g1c3b8fb27 640

Ponowne wykorzystanie drewnianych palet już od dłuższego czasu jest bardzo popularnym zabiegiem aranżacyjnym. Nie chodzi tylko o sam recykling – farba do drewna i kilka podstawowych narzędzi pozwala w mgnieniu oka stworzyć z europalet wiele funkcjonalnych mebli, np.: stolik kawowy, sofę, czy ogrodowy bar. Co więcej, na przygotowanie tego typu wyposażenia nie trzeba wcale wydawać dużych pieniędzy. Przedstawiamy 4 pomysły na meble z drewnianych palet.

Sofa do ogrodu lub salonu

Kto nie lubi wygodnych kanap, na których można się zrelaksować podczas spotkań z bliskimi lub oglądania ulubionych filmów? Drewniana sofa z europalety to jeden z najłatwiejszych do zrobienia i najtańszych mebli paletowych. Jest nie tylko wygodna, ale także – w przeciwieństwie do innych kanap – ma otwarte przestrzenie, dzięki czemu sam mebel optycznie zajmuje mniej miejsca i można schować w nim różne drobiazgi. Wystarczą 2 lub 4 (jeśli chcemy model z oparciem) europalety, kilka elementów montażowych i farba do drewna (www.farbyjedynka.pl). Na powstałej konstrukcji warto ułożyć grube poduszki lub materac. Stworzymy w ten sposób wyjątkowy komfort w prostym stylu.

Ogrodowy bar

Drewniane palety są idealne do tego, by błyskawicznie stworzyć zabudowę do serwowania orzeźwiających drinków. Wystarczy dodać do dużej palety dwa krótsze boki, a całość przykryć drewnianym blatem. Aby nadać konstrukcji ciekawy wyraz, można w pustych przestrzeniach umocować lampki oraz pomalować drewno na kolor kojarzący się z tropikami.

Rustykalny stolik kawowy

Nie ma łatwiejszego do wykonania mebla w stylu DIY, niż stolik kawowy z europalety. Wystarczy już jeden taki drewniany element, aby wykonać całą pracę. Często nawet nie trzeba go malować. Jeśli jednak chcemy, by mebel służył dłużej i prezentował się bardzo estetycznie, warto sięgnąć po dobrej jakości farbę do drewna w ulubionym kolorze. Można również w prosty sposób zwiększyć wygodę korzystania ze stolika, poprzez dokręcenie do niego czterech kółek. Wtedy bez problemu będziemy mogli przemieszczać mebel z miejsca na miejsce.

Półka na zioła i rośliny

Komu nie marzy się ogród ziołowy? Dzięki europalecie można go łatwo zaaranżować wewnątrz lub na zewnątrz domu, oszczędzając przy tym miejsce. Wszystko, czego potrzeba, to powiesić paletę na ścianie tak, by strona podstawy była skierowana do nas. Następnie wystarczy zabezpieczyć spody każdej podłużnej nogi palety i umieścić w nich doniczki lub wysypać je ziemią, w której zostaną zasadzone rośliny. Taka kompozycja nie tylko świetnie wygląda, ale także fantastycznie pachnie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

sukniaslubnaszytanamiare

Suknia ślubna szyta na miarę – czy warto?

producent srub doradztwo

Producent śrub – jak znaleźć fachowe i sprawdzone doradztwo?