10 najlepszych kotów mieszanych w twoim domu

Kot Savannah

Oprócz psów, koty mają również swoich wielbicieli. Koty są ogólnie znane i unika się ich ze względu na ich zdolność do rozprzestrzeniania większej liczby alergii niż psy. Dlatego ludzie wolą psy od kotów. Mimo to miłośnicy kotów są wszędzie i robią wszystko, aby przynieść kocią piękność do domu.

10 najlepszych ras kotów mieszanych na świecie.

Koty różnią się od psów, a niektórzy uważają nawet, że są bardziej inteligentne i czujne niż szczenięta psów. Ponadto koty są bardziej odpowiednie do małych mieszkań i dla właścicieli, którzy szukają niewielkiego w utrzymaniu i nieco ludzkiego zwierzaka.

Jeśli chodzi o zwierzęta, mamy do czynienia z rasami czystorasowymi i mieszanymi. Jednak bardzo niewielu naprawdę zna różnicę między kotem czystej rasy a kotem rasy mieszanej i szczerze mówiąc, nikt tak naprawdę nie dba o to.

Jednym z głównych powodów jest to, że koty rasowe są znacznie droższe niż ich odpowiedniki z rasy mieszanej. Poniżej przedstawiamy 10 najpiękniejszych kotów rasy mieszanej.

Kot Savannah

Prawdopodobnie jedna z najpopularniejszych ras kotów, koty te powstały z połączenia kota domowego i afrykańskiego serwala. To jedna z największych ras kotów, a ponieważ jednym z jej przodków jest dziki kot, udomowienie ich zajęło kilka pokoleń.

Kot bengalski

Mówiąc o wyglądzie, te koty mogą stanowić trudną konkurencję dla każdego. Kot bengalski to skrzyżowanie kota domowego i lamparta azjatyckiego. Historia ich hodowli sięga 1934 roku i niektórzy uważają nawet, że jest to skrzyżowanie kota i lamparta, biorąc pod uwagę jego unikalne oznaczenie. Oprócz tego, że są jednymi z najpiękniejszych kotów hybrydowych, są również niezwykle rzadkie, co czyni je również kosztowną rasą kotów.

naklejka-kot-bengalski

Chausie

Chausie to francuska rasa kotów, która powstała w wyniku hodowli kota domowego z kotem dżungli. Ma dość imponującą strukturę i może dorastać do 3 stóp wysokości i od 18 do 35 funtów wagi. Kot ma wyrazisty wygląd i jest dość wykwintny.

Toyger

Koty Toyger są nosicielami genów dzikich kotów, ale nie są ich bezpośrednimi potomkami. Jednak będąc krzyżówką między kotem domowym a kotem bengalskim, otrzymują go od swojego bengalskiego przodka. Te koty mają uderzające podobieństwo do tygrysów i stanowią interesującą spekulację.

Pixie Bob

Ta rasa kotów nie jest zamierzoną rasą kotów, ale stanowi mieszankę pomiędzy ryśkiem i kotem domowym. Rasa była niezauważona, dopóki kobieta o imieniu Carol Ann Brewer nie wzięła jednego z tych kotów i kontynuowała rozmnażanie z innymi kotami domowymi. Teraz te koty należą do najczęstszych domowych kotów domowych.

Serengeti

Chociaż te koty wyglądają bardzo podobnie do kota serwala, nie mają żadnego ze swoich genów. Ta rasa kotów powstała ze skrzyżowania kotów orientalnych krótkowłosych i bengalskich. Będąc mieszanką dzikiego kota i kota domowego, ma w sobie zarówno cechy dzikiego, jak i domowego.

Cheetoh

Oprócz kota Toygera, te koty mają również uderzające podobieństwo do tygrysów i mają jasny kolor, niektóre mogą pomylić je z egzotycznym białym tygrysem. Jednak te koty są mieszanką kotów bengalskich i ocicats. Ich egzotyczny i wyraźny wygląd zawdzięcza bengalskiemu przodkowi, ponieważ Ocicats nie mają genów Ocelota ani krwi.

Bombaj

Bombaj to mieszanka kotów amerykańskich krótkowłosych i sobolowych birmańskich. Te koty wyglądają jak czarne pantery i są również znane jako mini pantery i czarna mamba. Mają krótkowłosą sierść, która jest jak kot birmański i czarną, gładką sierść jak pantera. Są zabawnymi, ciekawskimi i łatwymi do adaptacji kotami.

Burmilla

Kot burmilla to mieszanka kotów perskich szynszyli i kotów birmańskich. Jest to kot średniej wielkości o bardzo „okrągłej” i krępej budowie. Są rzadkim okazem, a ponieważ lubią skakać i drapać, przynosząc Burmillę do domu, należy załatwić drapak.

Rasa Karakal

kot

Karakal to najrzadsze rasy kotów na świecie. Są krzyżówką dzikiego kota karakala ryś i kota abisyńskiego domowego. Ponieważ są rzadkie, są również bardzo kosztowne, a ich udomowienie zajęło całe pokolenie. Pierwsze pokolenie było bardziej zbliżone do swojego dzikiego przodka, podczas gdy drugie pokolenie jest uważane za sprawne jako zwierzęta domowe.

Wszystkie te piękne i rzadkie rasy kotów są doskonałymi zwierzętami domowymi, a ponadto możesz czerpać z nich korzyści terapeutyczne.

W Paryżu złowiono ogromnego suma

Wieloryb, wyrzucony na brzeg okazał się być nowym gatunkiem

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

Bez nazwy 3

Cristiano Ronaldo złożył życzenia Georginie Rodriguez

857dbff99f037aba56c9325cc918

Donald Trump. Dochodzenie w sprawie 11 780 głosów