Spięcie prowadzącej Magdaleny Ogórek i posłanki Lewicy w TVP Info

W „Minęła 20” doszło do ostrej wymiany zdań między prowadzącą Magdaleną Ogórek a posłanką Lewicy Anitą Kucharską-Dziedzic. Polityk mówiła o „uroczej blondynce, która przeszła do PiS-u”, co wywołało ostrą reakcję pracownicy TVP Info.

Dyskusja w programie „Minęła 20” rozpoczęła się od tematu kolejnego transferu do ruchu Polska 2050. Szeregi posłów Szymona Hołowni zasiliła w poniedziałek Paulina Hennig-Kloska, co pozwoli na utworzenie koła w Sejmie. O ocenę tej sytuacji Magdalena Ogórek poprosiła Anitę Kucharską-Dziedzic z Lewicy.

– Myślę, że część widzów ogląda z rozbawieniem te przepychanki – czy zdradziła, czy nie zdradziła, czy przeszła czy nie przeszła – komentowała posłanka. – Myślę, że to nie jest właściwie kwestia istotna, czy ktoś przechodzi z jednego ugrupowania opozycyjnego do drugiego, bo mówimy ciągle o liczbie osób w ugrupowaniach opozycyjnych. Tak naprawdę problemem Zjednoczonej Prawicy jest to, co tam się dzieje, bo tam tak naprawdę dopiero jest ruchawka i dyscyplinowanie pana Gowina – mówiła. Dodała, że za chwilę może dojść do upadku rządu. – PiS może wywrócić się o własne nogi – dowodziła.