Czy wiesz jakie funkcje powinien mieć trymer do brody?

Trymer do brody. Broda to bardzo ważny i popularny element męskiego wizerunku. Dobrze wypielęgnowana dodaje ona każdemu mężczyźnie większej powagi i sznytu. Wielu posiadaczy brody często decyduje się na pomoc barbera, ale takie usługi są kosztowne i czasochłonne. Dlatego duża cześć mężczyzn decyduje się na samodzielną stylizację brody czy zarostu. Niezbędnym urządzeniem do tego jest dobrej jakości trymer, który pozwoli zadbać o kształt i długość brody bez dodatkowych kosztów. Kupno trymera do brody wydaje się nieskomplikowanym zadaniem, jednak liczba oferowanych przez sklepy modeli jest na tyle duża, że przed zakupem warto zapoznać się z parametrami i oferowanymi przez te urządzenia funkcjami. Tak by wybrać optymalny model.

Zasilanie

trymer do brody

Pierwszym elementem, którym różnią się poszczególne modele jest sposób zasilania.

Top 15 najprzystojniejszych mężczyzn na świecie 2021

Wyróżniamy tutaj 3 rodzaje zasilania trymera:

  1. Zasilanie akumulatorowe – wbudowany akumulator pozwala na bezprzewodową prace urządzenia. Wybierając ten rodzaj warto sprawdzić jego czas pracy oraz czas ładowania. Czas pracy wynosi od 30 do 100 minut. Jeśli chodzi o ładowanie, są na rynku modele, które lądują się godzinę, są i takie, którym zajmuje to 8 lub 10 godzin.
  2. Zasilanie akumulatorowo sieciowe – bardzo uniwersalne urządzenie, które może pracować bezprzewodowo, dzięki wbudowanemu akumulatorowi, w odróżnieniu od trymera akumulatorowego pracuje również po podłączeniu kablem do zasilania. Opcja ta bardzo się przydaje w sytuacji, kiedy chcemy szybko skorzystać trymera, a zapomnieliśmy o wcześniejszym naładowaniu.
  3. Zasilanie sieciowe – wymaga dostępu do kontaktu, urządzenia są lżejsze od swoich akumulatorowych odpowiedników, wybierając ten model unikniemy irytującego efektu spowalniania pracy urządzenia, kiedy, poziom energii w akumulatorze spada. Jest jednak mniej wygodne w użyłkowaniu, ponieważ ogranicza nas kabel zasilający.

Ostrza

Element tnący wyposażony jest w kilkanaście niewielkich nożyków, które znajdują się za specjalną osłoną. Obracając się z dużą prędkością, przycinają włoski, które dostają się w otwory w osłonie. Kupując trymer do brody trzeba zwrócić uwagę, z jakiego materiału wykonane są ostrza. Absolutnym minimum są ostrza ze stali szlachetnej, ale najlepszym wyborem są ostrza z powłoką tytanową, bardzo trwałe, praktycznie niezniszczalne. Wśród dostępnych w sprzedaży popularnością cieszą się urządzenia z ostrzami, które same się ostrzą oraz z funkcją samooliwienia, co pozwala zapomnieć o konieczności systematycznej konserwacji urządzenia. Trymery nieposiadające opcji samooliwienia, w zestawie maja dołączoną specjalna oliwkę, należy pamiętać o regularnym smarowaniu ostrzy.

Regulacja długości ciecia

Trymer z dużym zakresem regulacji długości strzyżenia gwarantuje większą swobodę przy wyborze stylizacji. Zazwyczaj jest to zakres od 0, 5 mm do 25 mm. Istotna jest również liczba ustawień długości strzyżenia oraz sposób regulowania. Dobry trymer posiada nawet 20 wariantów długości strzyżenia brody.

Długość strzyżenia brody w zależności od modelu regulujemy za pomocą:

  • pokrętła
  • suwaka
  • wymiennych nasadek

Niektóre trymery posiadają blokadę, dzięki której wybrana wcześniej długość nie zostanie przypadkowo przestawiona.

Zobacz również: Ranking 5 najpopularniejszych smartwatchy

Wymienne końcówki

Trymer posiada najczęściej dwie dodatkowe nasadki i są to:

  • nasadka precyzyjna – wąska, służy do stylizacji niewielkich fragmentów.do usuwania włosów z uszu i nosa

Duża popularnością cieszą się również wielofunkcyjne urządzenia do stylizacji.

Te oprócz wymienionych wyżej nasadek posiadają również:

  • golarkę foliową – służy do wygładzania przestrzeni w brodzie, które mają pozostać bez zarostu
  • golarkę do ciała
  • nasadki do włosów

Czytaj Więcej..

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Co myślisz?

Avatar of zWEB

Napisane przez zWEB

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

Jak zrobić prosty sześciopak na brzuchu?

Zobacz 5 nawyków, które wydłuża zdrowie nawet o 10 lat